23.12.12

Święta, Święta, Święta...


Okres świąteczny rozpoczął się dla mnie pechowo. Zwichnięta noga uziemiła mnie (dosłownie) w Krakowie i musiałam zrezygnować z zaplanowanego już w sierpniu bożonarodzeniowo-sylwestrowego urlopu we Francji, z rodziną mojego lubego. Nie obyło się bez łez i lekkiego doła - w końcu czekałam na to parę miesięcy i szykowałam się już na wielką, francuską (świąteczną) przygodę. Teraz, w przeddzień Wigilii, humor mam już znacznie lepszy i właściwie cieszę się, że nie ominie mnie barszcz z uszkami, smażony karp i śpiewanie polskich kolęd. A do Rennes pojadę za rok :-)

U nas w domu prawdziwe Święta zaczynają się w przeddzień Wigilii, gdy zaczynamy robić generalne porządki i przyrządzać bożonarodzeniowe potrawy. Lata temu, gdy mieliśmy jedną ogromną choinkę, ubieraliśmy ją razem w ostatni weekend przed Świętami. Obecne drzewko jest znacznie mniejsze, musieliśmy więc ograniczyć ilość bombek i światełek. Jednak wciąż są te same, co kiedyś - niektóre trącone zębem czasu, ale nie wyobrażam sobie innych. 

Wymarzony wigilijny poranek to dla mnie lepienie uszek i oglądanie "Opowieści Wigilijnej" - najlepiej tradycyjnej wersji z Patrickiem Stewartem lub animowanej Roberta Zemeckisa. Całe mieszkanie wypełnia się zapachem świątecznych przysmaków, w radio grają kolędy i bożonarodzeniowe piosenki. "All I want for Christmas is you", "Let it snow", "Please come home for Christmas", "Merry Christmas everybody", a nawet "Last Christmas" przez te kilka dni mogę słuchać na okrągło. Naprawdę! Nawet "Last Christmas" :-) 

I choć jutro zbierzemy się przy innym stole, niż rok temu i zabraknie kilku osób, jestem pewna, że magia pozostanie ta sama. W końcu to Święta Bożego Narodzenia :-)

Życzę Wam przede wszystkim zdrowia, dużo miłości oraz tego, abyście porządnie wypoczęli przez te kilka dni. Niech Wasze Święta mijają w nastroju równie radosnym, co ta piosenka.
2 komentarze:

Mała Mi pisze...

Hahaha :) ja też to mam! Również mogę wtedy słuchać Last Christmas!!! ;) To niesamowita sprawa :)

Dziękuję za życzenia :)

Tobie życzę zdrowych kończyn wszystkich! Miłości, ciepła, czasu dla siebie oraz uśmiechu! Czasem tylko do samej siebie!
Wesołych Świąt!

Mała Mi pisze...

Mam nadzieję, że z nogą już lepiej ;) i że w nowy rok wejdziesz o własnych siłach!

Wspaniałego roku 2013 Ci życzę!

Prześlij komentarz