11.2.11

Black Swan


Nina jest piękną, niezwykle utalentowaną baletnicą. Mieszka z zaborczą matką, śpi w pokoju pełnym pluszowych misiów. Na nocnym stoliku pozytywka grającą melodię ze słynnego baletu Czajkowskiego.
Spełnia się wielkie marzenie Niny - zostaje obsadzona w roli królowej łabędzi. Reżyser pragnie, aby wcieliła się w podwójną rolę - niewinnej Białej i zmysłowej Czarnej łabędzicy. Nina doskonale ukazuje łagodne oblicze granej przez siebie postaci, ale zupełnie nie radzi sobie z jej mroczną stroną. Jest jednak gotowa na każde poświęcenie, aby tylko dojść do perfekcji.

"Black Swan"
jest mroczny i niepokojący. Świetnie prowadzona kamera potęguje tylko uczucie niepewności. Mimo nieznośnie dusznej atmosfery nie sposób oderwać oczu od zjawiskowej Natalie Portman w roli Niny, którą obsesyjne dążenie do doskonałości wpędza w paranoję i szaleństwo.

Darren Aronofsky ma swój specyficzny styl. Można go lubić lub nie, ale nie sposób pozostać na niego obojętnym. Jeśli po filmie oczekujecie rozrywki, nie idźcie na "Black Swan". Jeśli chcecie przeżyć swoiste katharsis, zobaczcie go koniecznie.
1 komentarz:

Juliet pisze...

I can't wait to see this movie!

Juliet xxx

Prześlij komentarz